Kışın ve Soğuklarda El Bakımı Nasıl Yapılır

Kış aylarında el ve cilt bakımımız daha çok önem kazanacaktır. Kendisini düşünen bayanlar kış aylarında el bakımını yaparak temizliğine ulaşabilirler. Kışın soğuğun sertliğinden dolayı yumuşacık olan elleriniz oldukça etkilenecektir. Elinizde çatlaklar meydana gelerek hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilir. Kış mevsimlerinde ellerinizin yumuşak ve ipek gibi olmasını istiyorsanız çeşitli kozmetik ürünlerini kullanmalısınız.

El Bakımı İçin Tavsiyeler
Gül suyu ile yıkayacağınız elleriniz yumuşayacaktır. Günde bir kez olsun gül suyu ile elleriniz yıkanması gerekmektedir. Eliniz gül suyunda 1 saat bekletildikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Soğuk havalarda ellerde kararma ve morarma meydana gelir. Elleriniz nemsiz kaldığından dolayı tekrar eski renge ulaşması için limon suyu sürerek 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Havada bulunan nem oranı düşecektir. Evinizdeki kalorifer veya sobanın üstüne bir kap içersine koyacağınız su buharlaşarak ortamın nemlenmesini sağlayacaktır. Su taneleri her yere ayıldığından dolayı elinizin kurumasını önler.

Duş aldıktan sonra elleriniz tamamen temizlenmiş olacağından dolayı kremle desteklemeyi asla unutmayınız.

Dışarı çıkarken ellerimiz soğuktan etkilenmemesi için eldiven giyilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Soğuk olduğundan dolayı bulaşık yıkarken dahi eldiven takarak elinizin aşırı sıcaktan ve soğuktan korumalısınız.

el bakımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here