Menu

Kıskançlık İle İlgili Kompozisyon

Kıskançlık Kompozisyon, Kıskanmak İle İlgili Kompozisyon

Kıskançlık insanların doğasında olduğu gibi aşırıyı kaçınılması durumunda kişiler arasında olan ilişkiye zarar vermektedir. Aşırısı zarar olan duygulardan birisi olup büyük boyutlarda olması durumunda takıntı hastalığına sebep olabilir. Sadece insanlarda olmadığı gibi hayvanlar arasında dahi kıskançlık olur canlı bütün nesneler birbirlerini kıskanırlar. Kıskanmayan tek canlı dünya üzerinde domuz oldukları söylenmiştir. Sevgi belirtisi olur aynı zamanda insan birisini kıskanırken hissettiğidir.

Kıskançlık sadece insanlar için değil mal, huy, başarı, eşya gibi şeyler yüzünden dahi ortaya çıkar. Kendinizi kontrol edip ayarında olduğu sürece insanların bağlarını kuvvetlendiriyor. Başkasında olup bizde yok yada başkalarının sahip olduğuna kendimizin de sahip olmasını bekleriz. Sahip olduklarımız ile yetinmeyerek başkalarının olanları kendimize ait olduğunu düşünmekteyiz.

İlişkilerimize zarar veren duygulardan olup ayarında olduğu sürece bağlarımızı kuvvetlendirir. Hayatımızda istediklerimize ulaşmak için kendimizi motive etmemiz gerekir böyle durumlarda kıskançlığa ihtiyaç duyarız hedeflerimize doğru daha hırslanırız.

Yorumlar
  1. ayse 19 Nisan 2015 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.