Kivinin Faydaları

Kivi, asma ve odunsu bir tırmanıcı bitki türünün meyvesi olarak biliniyor. Canlı renklere sahip olup ticari olarak değerleri vardır. Egzotik meyve tadı ile birlikte içinde bol miktarda A ve C vitamini barındırmaktadır. Pastalarda, meyve olarak, salatalarda ve süslemelerde kivi tercih ediliyor. Sevilerek yendiği gibi bir hoş tadı var. Kabuklarının soyulması ile tek seferde birkaç adeti yiyebilirsiniz.

Uyku sorunu yaşayanlar için kivi birebir doğal ilaç gibi gelecektir. Sizi rahatlattığı gibi bedeninizin kendisini toparlamasına yardımcı olacaktır. Uyku sorunlarında birebir olup vücudunuz yumuşayarak huzurlu uyku uyumanızı sağlar.

Kivi bol miktarda C vitamini barındırdığından dolayı bağışıklık sistemine etki ederek kuvvetlendirecektir. Kış aylarında tüketilmesi vücudunuzun toparlanmasına etki yaratır.

Kivide bulunan lifler sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasına etki yaratacaktır.

Kivinin içinde potasyum bulunması sonucunda sodyumun vücuda etkilerini yok eder. Sodyum tüketmek kan basıncını yükselteceğinden dolayı etkilerini azaltmak için kivi tüketimi önemlidir.

Kabızlık gibi sorun yaşayanlar kivi tüketerek müshil içmiş gibi sorunlarını giderebilirler. Düzenli olarak kivi tüketimi tuvalet sorunlarınızı çözecektir.

Kivinin diğer faydaları;
E vitamini bakımından zengindir,
Astım sorunlarına iyi gelir,
Gözleri korur,
Kanı inceltir,
DNA’ları korur,
Günlük A ve C vitamini ihtiyacınız karşılar,
Kolesterolü düşürür.

Kivi nasıl tüketilir; Kiviyi doğru şekilde tüketmek önemlidir. Ayriyeten işlemler uygulamanıza gerek yoktur. Bunların başında yumurta gibi soyarak tüketebilirsiniz. Tabağınıza dilim dilim doğramanız yeterli olacaktır. Kabuğunu yememeye dikkat ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here