Menu

Klorlanmış Su Nedir? Zararları Nelerdir?

Klorlanmış Su Kısaca Bilgi, Klorlanmış Suyun Zararları Nelerdir

Su klorlama ile birlikte mikroorganizmaların suyun dezenfekte edilmesi sağlanır. Temizlenmesine en yaygın dezenfekte yöntemleri klorlama ve ültraviyole olmaktadır. Klorlama sistemleri uzun zamandır kullanıldığından dolayı aynı zamanda ucuz olması ilgiyi bu yöne çekmiştir. Su ile birleştirilen klorların etkileşime girerek suyun içindeki bulunan ağır metalle reaksiyona uğramaktadırlar. Klorla birlikte mikroorganizmalar faaliyet gösterecektir.

Klorlamanın yeterince sağlıklı olmadığı bilinmektedir. Bazı kimyasal maddeler ile etkileşime giren klorların kanserojen eti yarattığı bilinmektedir. Aşırı klorlamanın yapılması da sağlık açısından zararlı olmaktadır. Klor su içersinde organik maddeler ile birleşerek zararlı hal alabiliyor.

Klor organizma ve yağ dokuların üstünde birikebilme özellikleri vardır. Klorun etkileri bilindiği gibi evlerimize ulaşan şebeke suyunda dahi bir miktar klor bulunmaktadır. Doktorlar dahi klorun canlılar üzerinde oluşturduğu zarara dikkat çekiyor. Suyun içersinde içerdi %3 oranındaki tuz klorla birlikte tehlikeli bir hal olabilir.

klorlu su

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir