Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Kışın o kadar sorun olarak görülmese dahi yazın deniz sezonunun açılması ile önem kazanıyor. Koltuk altlarında olan kararmalar estetik olarak kötü görüntü oluşturuyor. Kış boyunca ölü hücreler ve terleme sonucunda kararmalar gözlemlenir. Zaman içerisinde hoş olmayan görüntüler ortaya çıkacaktır.

Koltuk altı kararmasına çözüm arıyorsanız eğer evde uygulayacağınız birkaç yöntemle korunabiliriniz.

Koltuk altı kararmasına vazelin
1 çay kaşığı vazelin
1 çay kaşığı elam suyu
1 çay kaşığı limon suyu
Pudra

Küçük bir kase içinde malzemeleri karıştırınız. Koltuk altınıza krem gibi masaj yaparak uygulayınız. Kurumasını bekleyin, kuruduktan sonra ılık suyla temizleyerek bebek pudrası sürünüz. Her gün tekrarlanarak kısa sürede kararmadan kurtulabilirsiniz.

Koltuk altı kararması yoğurt
1 tatlı kaşığı sirke
1 yemek kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı un

Malzemeleri kap içinde karıştırın. Kararma olan bölgeye masaj yaparak sürülür, 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizlenir. Bebek pudrası kullanarak haftada 2 defa uygulanarak kararmalar beyazlatılabilir.

Koltuk altı kararmasına bal
1 çay kaşığı bal
1 yemek kaşığı limon
1 yemek kaşığı yoğurt

Malzemeleri kap içinde karıştırınız, 20 dakika bekledikten sonra suyla yıkayarak temizleyin. Pudra uygulaması yapınız, haftada 2 kez pudra uygulaması sayesinde kararlar açılacaktır.

Keseleme yöntemi
Koltuk altınızı duş alırken keseleme yaparak ölü hücrelerin atılmasını sağlayabilirsiniz.

Koltuk altı neden kararır?
Koltuk altında kararmaların sebebi genelde epilasyon, ağda sonrası ter bezleri açık olduğundan dolayı kimyasallara maruz kalır. Kararmasına neden olarak kötü görüntü oluşturur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here