Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Önlenir

Koltuk altı terlemesi yaz aylarının oldukça rahatsız edici olabiliyor. Sıcakların artması vücudumuzun daha çok terlemesine sebep olmaktadır. Vücudumuzun ısısını koruyarak terlemeyi bir nebze olsa önlememiz mümkündür. Bazı kişiler aşırı terleme yüzünden cerrahi tedaviyi dahi tercih edebiliyor.

Terlemeye yönelik kozmetik ürünler kullanılıyor ama yetersiz olabiliyor. Bitkisel karışımlar sayesinde ve seçeceğiniz giysiler terlemenizi önleyecektir. Ter kokusu kozmetik ürünlerinin kokusunu bastırarak etki yaratmaktadır.

Koltuk altı terlemesini önlemenin yöntemleri
Kıyafet: Seçeceğimiz kıyafetler daha çok pamuksu olmalıdır. Kötü kokular hava almayan koltuk altlarımızda meydana gelmektedir. Nefes alan elbiseler sayesinde terlemenin önüne geçebilir, kendimizi koruyabiliriz. Serin tutacak ve pamuklu elbiseler seçilmelidir.

Kişisel temizlik: Temizliğimize daima dikkat etmeliyiz. Yaz aylarında etkisini daha çok göstereceğinden dolayı ağır kokuların oluşumun önlemeniz mümkündür. Temizlik yaptıktan sonra kullanacağımız deodorant ve kozmetik ürünleri etkisini daha etkin şekilde gösterecektir.

Losyon tedavisi: Terlemeyi önleyen krem ve losyonların kullanılması, koltuk altlarımızda bulunan ter bezlerinin tıkanmasına neden olarak terin içeride kalmasına neden olur. Kötü kokular ortaya çıkmayarak bir süreliğine etkisiz kalacaktır.

Limon etkisi: Gece uyumadan önce koltuk altını temizledikten sonra limon sürülebilir, sabah uyandığımızda mendil ile temizlememiz gün içindeki terlememizi önleyecektir.

Elma sirkesi: Elma sirkesi ile su karışımı yaparak koltuk altımıza masaj yaparak sürünüz. 10 dakika sonra temizleyiniz terleme azalacaktır.

Botoks: Terleme önlenmesi için yapılacak botoks, ter bezlerini etkisiz hale getirerek terlemenin önüne geçmenize yardımcı olur. Koltuk altındaki terlemeler ile vücudun diğer kısımlarına uygulanabilen yöntemlerdendir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here