Menu

Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır Kompozisyon

Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır Kısa Kompozisyon

Atasözlerimiz hayatımız için önemli olup yüzyıllar öncesinde söylenerek günümüze kadar gelmişlerdir. Komşuluk her insan için önemli olup toplumun yeri daha değerlidir. Ev alırken mutlaka komşuluğun değerini bilerek yeni insanlara değer vermemiz gerekir. Ev Alma Komşu Al demiştir bir atasözümüzde bizlere zor ve sıkıntılı durumlarda ilk olarak kapısını çalacağımız komşularımız olacaktır. Uzun bir dönem boyunca yardımlaşma ve dayanışma gösteririz.

Komşular arasında her zaman görüşmeler ve misafirlikler devam eder. Komşu ilişkilerimizi sağlam tutarak yarın başımıza ne geleceğini bilmeden devam ettirmeliyiz. Sosyalleştiğimiz gibi iletişimimizde güçlenir birlikte güzel zaman geçirebiliriz de. Komşuluk ilişkileri Türk milleti için önemli olup devamlı içli dışlı olmaktadırlar.

Çevremizdeki herkes neredeyse bizim komşumuz olup akraba, aile, sevdiklerimiz ile bağlarımızı güçlendirmeliyiz. En yakınımızda olan insanlar olarak değer vermemiz gerekli olup yardımlaşma sağlamalıyız. Komşular arasında bağlar ve iletiim kurmalar önem kazanmaktadır.

komşuluk

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir