Menu

Komşunun Kötüsü İnsanı Mal Sahibi Yapar Kompozisyon

Komşunun Kötüsü İnsanı Mal Sahibi Yapar Deyiminin Anlamı

Komşuluk aile hayatımız için önemli yere sahip olur. Kötü komşu ise insanı mal sahibi yaptığına dair deyim kullanılır. Bilindik deyimlerden olup günümüzde hepimizin elbet komşuları vardır. Komşuluk insanın hayatına değer katar yardımlaşma ve dayanışmayı yükseltir. Kötüsü sizi hayatınızdan bezdirip uzaklaştırır. Komşuluk bu yüzden önemli bir yere sahip olur.

İyi bir komşu hastalandığınız takdirde dahi size yardım eder. Yardımlar sayesinde hayatınızı kurtarır gerektiğinde destek olur. Apartman ortamında yaşayan birisi bunu en iyi şekilde bilir. Arkadaş dost olur her zaman yardım isteyebilir evinizde eksiğiniz varsa bunu karşılamanızda mümkün olur. İyi bir komşunun yanında devamlı olarak olmak istersiniz ama kötü bir komşu varsa sizi hayattan soğutacaktır. Uzaklaşmak hatta iletişimizi dahi kesersiniz.

İyi komşu iyiyken kötüsü ise kötü olur. Devamlı göz göze geleceksiniz aranızda dolaşan kara kediler sizi oldukça rahatsız eder. Orada yaşamak istemezsiniz komşuluk ilişkileriniz sağlıklı bir yer aramaya başlayacaksınızdır.

komşu

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.