Menu

Korkunun Kaynağı Cehalettir Kompozisyon

Korkunun Kaynağı Cehalettir Anlamı, Korkunun Kaynağı Cehalettir Kısaca

İnsanların sindirilmiş olup yapılanlara karşı seslerinin çıkmaması cehaletlerinden dolayı kaynaklanmaktadır. Korku içersinde yaşayan toplumlarda eğitim eksikliğinin olduğu hissedilir. Kendi haklarını nasıl savunacağını bilmedikleri gibi başkalarına dahi zarar verirler.

Korkunun en temeline bakıldığı zaman cehaletin olduğu görülür. Görülen cehalet insanların boyun eğmelerine ses çıkarmamalarına sebep olur. Haklarını nerede nasıl savunacaklarını bilmedikleri gibi ellerinden bir şey gelmeyerek olanlara karşı izlemekle yetinen topluluğu ifade eder.

Bir yerde eğer korku hakimse orada bulunan kişiler bastırılmış ve eğitimsizliklerinden dolayı seslerini çıkartamamaktadır. Cehaletin varlığı olduğu yerlerde mutlaka korku vardır korkunun en temel kaynağı cehalet olmasıdır. Cahil kalan toplumlarda onları bastıran kişiler oup yönlendirerek üzerlerinde hakimiyet kurmalarıdır. Günümüzde böyle durumlar genellikle ülke sınırları içersinde köy kesimlerinde olmaktadır. Cahil kalan toplumun yönetilmesi korku ile birlikte olmaktadır.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.