Menu

Kösem Sultan Dizisi Oyuncuları Kadrosu

Kösem Sultan Dizisi Oyuncuları, Kösem Sultan Oyuncuları Star TV ekranlarında 2015 yılında yayınlanacak olan dizi şimdiden çok konuşulmaya başlandı. Muhteşem yüzyılın ardından tekrar herkesi ekran başına kilitleyeceği düşünülmektedir. İnsanların yakın tarihini merak etmesi ile birlikte yaşanan olayları entrikalar hep merak konusu olmuştur.

Muhteşem yüzyıl büyük finali ile birlikte Osmanlı tarihini anlatan bir dizi daha ortaya çıkıyor. Yapım şirketleri tarafından beklenen dizi ise Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan adında olup 2015 yılının Eylül ayında yayınlanması bekleniyor.

Mahpeyker olarak bilinen Kösem sultan güzelliğinden dolayı bu isimlede hitap edilmektedir kendisine. Yunanistan doğumlu olup 1590 yılında gözlerini açıp 2 Eylül 1651 yılında hayatını kaybetmiştir. Gençlık kızı ile birlikte Bosna Beylerbeyi tarafından Osmanlı hareminde yer aldı. 15 yaşında ilk çocuğunu dünyaya getirmiştir. Sonra Mahpeyker olarak hayata geldi bir süre daha ismi kösem sultan olarak anıldı. Hırslı ve güçlü birisi olduğu gibi Hürrem sultanı çok anımsatmaktadır.

kösem sultan dizisi

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.