Kükürtlü Sabunun Faydaları

Saç ve cilt güzelliği bayanlar için oldukça önemlidir. Güzelliklerini korumak adına çeşitli bitkisellere yönelsek dahi yetersiz kalabiliyor. Kullandığımız sabunlar arasında kükürtlü olanları sadelerine göre çok daha faydalıdır. Pürüzsüz ve temiz vücudumuz olması adına kükürtlü sabun kullanılmalıdır. Antiseptik, antkbakteriyel özellikleri sayesinde gençlik dönemlerinde olan kişileri sivilcelerden korumaktadır. Yağlı cilde sahipseniz eğer temizliğiniz kükürtlü sabunla yapmanız mümkün olmaktadır.

Kükürtlü sabun cilt bakımımız için önemlidir. Peeling etkisi yaratarak yüzümüzü temizler, pürüz oluşumunu engeller, siyah noktalardan arındırır, cildinizin kurumasını ve yağlanmasını önlemektedir. Oluşabilecek mikroplanmaya karşı koruyucu etki sağlar.

Yağlı saçlarda kullanılması parlaklaşması, yenilenmesi ve canlanmasını sağlamaktadır. Saç diplerine etki yaratarak kepeklenmeyi önlemektedir.

Ciltteki ölü derileri temizleyerek sivilce oluşumunu engeller.
Yağlı saçlara birebir olarak yağlanmayı önler.
Cilt altında sivilce oluşumunu önler.
Yağlı ciltlerde yağ dengesini sağlayarak rahatsız olmanızı önlemektedir.

Kükürtlü sabunu dışarıdan alacaksanız eğer ortalama fiyatları 4-15 lira arasında değişiklik gösteriyor. Kozmetik market ve eczanelerden alınması fiyatlarının daha pahalı olmasına neden olmaktadır. Pazar ve açık yerlerde satılan kükürtlü sabunları daha ucuz fiyata temin etmeniz mümkündür. Çeşitli renk ve kokulara sahip olabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here