Menu

Küresel Isınma ve Dünyamıza Etkileri

Küresel Isınmanın Dünyamıza Etkileri, Küresel Isınmanın Etkileri bilinçsizlik yüzünden ortaya çıkan küresel ısınma dünyamınızı olumsuz bir şekilde etkilemeye devam etmektedir.

Küresel ısınma her geçen gün dünyamızın üzerinde artış göstermektedir. Atmosferde biriken sera gazlarının sonucunda ozon tabakası gün geçtikçe zayıflamaya devam ediyor. Araştırmalarda küresel ısınmanın temel nedeni insanların bilinçsiz bir şekilde davranmaları olmuştur.

Sera gazlarının etkisi iklimlerde değişiklikler neden olmaktadır. Atmosferde biriken gazların kullandığımız malzemelerden dolayı oluşmaktadır. Kullanılan motorlu araçlar, spreyler, sanayi gazları, deodorantlar sebep olmaktadır. Ormanların yangını ile birlikte atmosferin düzeni sağlanırken bugünlerde düzelmemiştir. Nedeni ise ormanların azlığından dolayı oluşmaktadır.

Küresel ısınma nedeni ile birlikte kutuplarda erime meydana geliyor. Milyonlarca metreküp buzun erimesi sonucunda sularda yükseliş görülüyor. Isının artması ile birlikte dünyamızda düzeni bozulmaya başlamaktadır. Bozulan düzen sonucunda doğal felaketlerde artışlar görülmüştür.

Önlemenin en doğru yolu ise sera gazlarının önlenmesine yönelik çalışmalar yapılması gereklidir. Günlük hayatımızda kullanılan otomobiller yerine bisikletler tercih edilmeli. Havaya yayılacak olan karbondioksit miktarının azalmasını sağlayacaktır.

küresel ısınma

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir