Menu

Kuş Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Kuş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, Kuş Bakımı Hakkında Bilgi

Evde beslemek için kuş alacaksınız ama daha henüz karar vermediyseniz iyi dinlemenizde fayda olacaktır. Kuşlar türüne göre değişiklik gösterir ev ortamında yaşayabilecek olanlar vardır. İlgisiz davranacaksanız kuşu kısa sürede kaybedebilirsiniz. Kuş kafeslerini sadece onların yuvaları olarak kullanmanız gerekecektir. Gün boyunca en az bir defa kafeslerini açarak ev içersinde rahatça uçmalarını sağlamalısınız. Bu tür şeylere dikkat ederek onların hayatını zehir etmemiş olursunuz.

Büyük kuşlardan alacaksanız bakımı daha çok olacak günde yarım saat ilgilenmeniz gerekebilir. Gürültü çıkartacaklarından dolayı sizleri geceleri rahatsız edebilirler. Beslemeniz için evinizin de geniş olması gerekecektir. İlk defa kuş alacaksanız küçük veya orta boylarını tercih ediniz. Bir müddet baktıktan sonra kısa sürede ısınacaksınız onlara yakınlık gösterin onlarınca canı olduğu unutulmamalı.

Kuşların devamlı olarak kafeste durmaları onları rahatsız edecektir. Mümkün olduğunca onlara geniş bir alan ayırmaya bakınız. Kendilerinin sevilmesi çok hoşlarına gitmektedir kısa sürede alışarak üzerlerinize konabilirler.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir