Menu

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyon

İşlerimiz yaparken uğraşarak yerine getirebiliriz, çok konuşursak eğer o zaman işlerimizi yapamadığımız gibi olduğu gibi kalır. Konuşulduğu sürece veya dikkatimiz dağıldığında işlerimiz hep yarım kalacaktır. İşlerimizi yaparken mutlaka dikkat edilmesi gerekli hususlar vardır. Bunlar insanların işe bakış açısına göre değişiklik gösterir.

Konuşarak vaatlerde bulunmak yerine icraatlarla yapılması gereklidir. İnsanlar ne kadar konuşursa konuşsun bir şeyler yerine gelmez. Yerinden kalkarak o işin ucundan tutarak bir şeyler yapabilir. Yapılacaklar hareketle icraatla olmaktadır zaman gelir öyle konuşurlar ki “lafla peynir gemisi yürümez” denilecek duruma gelir. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, sözünde de Ziya paşanın anlatmak istediği kişi yaptığı işle kendisini göstermelidir. Sözle iş olamz, sözle iş yapanlarda sizi yarı yolda bırakır.

İnsanlar bir noktaya ulaşmak için konuşmayarak bir şeyler yaparak hareket edebilirler. İşi yapmak istiyorsanız konuşmayı bırakıp onları yapmalısınız. Çalışan ekmek kazanır konuşmayı bırakarak işimize geri dönmeliyiz. Konuşarak bir noktaya varılmayacağı varılacak nokta olduğumuz yer olduğunu görmeliyiz.

lafla peynir gemisi yürümez

Yorumlar
  1. Efe 23 Mart 2017 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.