Menu

Maden Kazalarındaki Ölümlerin Sebepleri Nelerdir

Maden Kazalarında Ölüm Sebepleri

Madenler gözümüzün önüne maden faciaları ile birlikte gelmektedir. Kazalar ile birlikte nice insanlarımız ölerek şehit oluyorlar. Kömür ocaklarında ekmek parası için yerin yüzlerce metre altına iniyorlar. Yolculukları kilometrelerce olur üşenmeden eve ekmek götürmek için çaba gösterirler. Soma Facia’sında olduğu gibi ölüm sayısı 301 kişi ile birlikte belirlenmiştir. Maden kazalarında ölümlerin sebepleri ortada olmaktadır.

Karbondioksit
Yangınların çıkması ile birlikte ortaya çıkar, bölgede bulunan oksijenin nefes alıp verilerek tükenmesi sonucunda karbondioksit birikmesinden etkilenerek hayatlarını kaybederler. Zehirleyici etkisi olup acı çektirmeden insanları öldürmektedir.

Oksijen Eksikliği
Kapalı alanda uzun bir süre kalınması ile birlikte beyin ve kalbin etkilenmesiyle uyuklama, dikkat dağınıklığı, nefes darlığı, baş ağrısı ve dönme, baygınlık ile kendisini göstermektedir.

Hidrojen Sülfür
Yanıcı gaz olup kokusu ise çürük yumurtaya benzemektedir. Zararları ise göze, akciğer yetersizliği, cilde, yanıklara bağlı olup ölümlere sebebiyet olmaktadır.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir