Menu

Mantar Zehirlenmesi Belirtileri

Mantar Zehirlenmesinin Belirtisi, Mantar Zehirlenmesi Belirtileri Nelerdir kültür mantarları bugünlerde zehirsiz oldukları ifade edilse dahi aralarına başka mantarlar karışabilir.

Lezzetli yiyeceklerden olan mantar tüketimine kişilerin dikkat etmesi gereklidir. Dikkat edilmediği takdirde insanları farkında olmadan zehirleyerek öldürebilirler. Yüksek besin içerdiği bilindiği halde doğru mantarların tüketilmesi üzerinde araştırılma yapılmalıdır. Zehirli ve zehirsiz olarak birbirlerinden ayrılmaktadır.

Zehirli mantarın tüketiminde birkaç saat sonra kendisini gösterir. Karın ağrısı, mide bulantısı, şiddetli derece su içme isteği, kusma, vücudun soğuması mantar zehirlenmesinin işaretlerindendir. Zehirli mantarlar kendisini belli ederken birkaç sonra gösterebilirde. Ortalama olarak 12 saat içersinde kişide herhangi bir olumsuz durum görülmediğinde mantar tüketilebilir. Mantar zehirlenmesinin bir diğer belirtisi ise aşırı halsizlik, vücudun soğuması, el ve ayaklarda uyuşma olmaktadır.

Pazardan satın alınan mantarların sağlıklı olması için dikkat etmelisiniz. Bilmediğiniz mantar aralarına karışarak zehirlenme belirtileri olduğu zaman kişinin kusması gerekip tez zamanda doktoruna başvurması gereklidir.

mantar

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir