Menu

Menopoz Belirtileri Nelerdir

Menopoza Girme Belirtileri, Menopoz Belirtileri Nelerdir Kısaca her kadının hüzünle karşıladığı dönemlerden olup insanları rahatsız etmeye devam ediyor.

Özellikle kadınlar için psikolojik olarak kötü dönemlerden birisi olmaktadır. Her kadın bir yaştan sonra menopoz dönemine girerek kadınlıklarını yitirmektedir. Ortalama olarak kadınların menopoz yaşları 45-55 arasında olmaktadır. Sigara içen kadınlarda bu durum daha fazla görülerek etki yaratabilir.

Ateş basmaları, terleme, unutkanlık, sıkıntı hali, psikolojik etki, depresyon, kemik yorgunluğu artması, kişisel bölgelerde kuruluk ve hassaslık, sarkmalar, ağrı oluşması, kaşıntılar, idrar kaçırma gibi belirtiler menopoz döneminin habercisi olup başladığını fark edebilirsiniz.

Diğer belirtileri ciltte kuruluk, ses kalınlaşması, kemik erimesi, kalp hastalıkları, yürümede bozukluk, kilo alımı, yağ dağılımında değişiklik, göbek yağlanması olarak belirtileri devam eder.

Kemik yoğunluğunun azalması ile birlikte bu dönem içersinde kemikleriniz zayıflamış olup kırılma ihtimali yükselecektir. Menopoz döneminde uygulayacağınız östrojen tedavisi ile birlikte kalsiyum alınması bu durumu engelleyebilmektedir.

Menopoz İle İlgili Soru ve Cevaplar

Menopoz kaç yıl sürer
Cevap: 1-2 yıl arasında sürer ve biter

Menopoz kaç yaşında başlar
Cevap: 45 yaş gibi başlayarak 1-2 yıl boyunca düzensizlikler olabilir

menopoz

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir