Mide Ağrısı Neden Olur

Mide bağırsak ve yemek borusu arasında olan torba şeklinde yerdir. Sindirim sistemimizin parçası olup yediğimiz yiyecekler burada sindirimi başlayarak bağırsaklara gönderilmesi için bekletilir. Midemiz her geçen gün genişleyerek vücudumuz ergenliğe ulaşana kadar devam eder.

Hepimizin bildiği ağrılardan olup canımızı sıkabiliyor. Hiç beklediğimiz zaman başlayarak ağrıdan dolayı kendimizi bir türlü toparlayamayız. Ağrılar tek bir noktada başlayarak tüm vücudumuza dağılabilir. Mide ağrısından dolayı nefesimizi kesilebilir kramp girip şiddetli ağrılara sebepte olur. Vücudumuzda sorunlar olacağından dolayı ağrılarımız hızlanır. Yediğimiz bir yemek dahi mide ağrısına neden olabilir bu da gaz sıkışmasıdır. Karın bölgesinde bir çok organın yer almasından dolayı ne olabileceğini kimse bilemez.

Fazla ve hızlı yemekten dolayı mideniz ağarabilir bundan kaçınınız. Yemeğiniz fazla kaçırmadan yavaş şekilde sindirerek yemeniz gerekmektedir. Porsiyonlarını normale göre daha küçük hale getirerek oluşacak rahatsızlıkların önüne geçmiş olursunuz. Mide ağrısı bir çok sorunu beraberinde getirebilir.

Mide de oluşacak enfeksiyonlardan dolayı kişilerde ishal ve kusma gibi rahatsızlıklar görülür.

Bakteriyel enfeksiyonlar gıda zehirlenmesi ile görülür. Yediğimiz yiyecek ve gıdalardan dolayı insanlar buna dikkat etmelidir. Karın ağrısı zatürre, boğaz enfeksiyonu ve idrar yolu enfeksiyonundan dolayı ağrılar görülebilir.

Beslenmesine dikkat etmeyen kişilerde görülen kabızlıktan dolayı ağrılar yaşanır. Tükettiği yiyeceklerde lif içermediğinden dolayı sindim sisteminin sağlıklı çalışmasını olumsuz yönde etkiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here