Menu

Miraç Kandilinde Yapılması Gerekenler

Miraç Kandilinde Ne Yapılır, Miraç Kandilinde Neler Yapılmalı gerekli olduğunu bilerek yapacağınız hayırlar sizlere sevap olarak geri dönecektir. Mübarek günlerden birisi olmaktadır.

Recep ayının 27. gecesine denk gelir Miraç kandili her yıl Hicri takvime göre hesaplanarak biraz daha geriye gelmektedir. Miraç kandilinin İslami dünyası için önemi Peygamber Efendimizin Cenabı hakkın huzuruna yükselmiştir. Kutsal günlerden birisi olup oruç tutulmalı, namaz kılınmalı, kuran okumalı, ibadet edilmeli, hayır işlenmeli Allah’ın rızasını kazanmak için işler yapılmalıdır.

Miraç kandilinde kılınması gereken namaza ” Ya rabbi, senin isteğin için niyet ettim namaz kılmaya. Bu kutsal gecede Habibin Resul-i Zişan Efendimiz için beni rıza-i ilahine mazhar eyle, Allah-ü ekber ” şeklinde niyet ederek namaza başlanır.

Namazın ardından da 4 kere Fatihe suresi söylenir ve 100 kere “Subhan Allahi ve’l-hamdü lillahi vela ilahe illahlahü vallahü ekber. Vela havle vela guvvete illa billahi’l-aliyyil-aziym” denilir ve ardından tekrar 100 kere Tövbe istiğfar “Esteğfirullah El Azim ve Etübü İleyh” ve 100 Adet salevat-ı şerife okunur, duaya devam edilir. “Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed”

miraç kandili

miraç kandili

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir