Menu

Mustafa Kemalin Cephelerde Başarılı Olmasının Nedenleri

Atatürk’ün Cephelerde Başarılı Olmasının Nedeni, Mustafa Kemalin Başarılı Olmasının Nedenleri Nedir

Atatürk savaştığı cephelerde her daim başarıyı elde etmiş liderlerinden birisi olmuştur. Taşıdığı bu özellik sayesinde askeri deha zekası ile birlikte ileri görüşü bir araya gelerek dünya tarafından tanınmıştır. Liderlik ettiği ordular savaşları büyük üstünlükle kazanarak tarihe adını yazdırmıştır.

Sahip olduğu liderlik özelliği kendisine bulunan cesur ve ileri görüşü birleşince her zaman savaşlar konusunda engin bilgisi önde olmuştur. Atatürk Türk milletine önem veren onlar için bağımsızlık savaşı vermiştir. Sevgisi ve gelecek için kurduğu hayali gerçekleştirmek istemesi birleşince disiplinli kurallarını önemseyen birisi olmuştur. Kararları hep mantıklı olduğu gibi ümitsizliği kabul etmeyerek devletin çektiği zorlukları her daim görmüştür. Önemli metotlar sayesinde düşman askerlerinin planlarını önceden tahmin ederek gerekli savunmaları alan bir lider olarak askeri başarısı görülür.

Onun istediği bağımsız bir Türkiye olmuştur yabancı devletlerin toprakları almasına içi rahat etmeyerek inançla mücadele etmiştir.

mustafa kemal atatürk

mustafa kemal atatürk

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir