Menu

Mustafa Sarıgül Kimdir

Mustafa Sarıgül Hayatı, Mustafa Sarıgül Biyografi, Mustafa Sarıgül Kimdir Kısaca

Mustafa Sarıgül 15 Kasım 1956 yılında Erzincan İliç ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türk iş adamı ve siyasetçilerden birisi olmaktadır. Kendi kalesi olarak bilinen Şişli ilçesinin 1999 yılından itibaren belediye başkanlığı görevini sürdürmektedir. 2014 yılı yerel seçimlerinde İstanbul büyükşehir belediyesi başkanlığına adaylığını koymuştur.

Eğitimini Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olarak tamamlamıştır. İş hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT Genel Müdürlüğünde çalışma hayatına devam ettik bir süre sonra kamu görevinden ayrılarak ticarete atılma kararı almıştır.

Siyasi olarak Chp ‘nin gençlik kolu yönetim kurulu üyesi olarak görevine başladı hızlı şekilde yükselerek bir çok görevde yer almıştır. Şişli ilçesine başkanlık adayı olarak uzun süredir seçimlerde büyük farkla birinci gelmektedir.

57 yaşında olmaktadır.

Kitap yazmayı seven birisi olarak 3 tane kitap yazmıştır. Kitapları ‘TBMM’de bir Milletvekili’, ‘İstanbul’da Direksiyon Sallamak’ ve kendi hayatını anlattığı ‘Ne Bir Eksik Ne Bir Fazla’ toplamda 3 tane kitabı bulunmaktadır.

mustafa sarıgül

mustafa sarıgül

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir