Mutluluk Veren Besinler

Mutluluk veren besinlerin gerçek olmadığı iddia edilemez. Bilgisayar oyunu, sinema, tiyatro, müzik sizi nasıl mutlu ediyorsa yiyeceklerde mutlu edebilir. Kötü bir günün sonunda kendinizi mutlu ve keyifli hissetmek isterseniz tüketeceğiniz yiyecekler oldukça önemli olacaktır. Yediğiniz yiyecekler sayesinde mutlu ve keyifli olmanız kaçınılmaz olur. Kişiler genelde depresyonda olduğu zaman yiyeceklerin mutluluk verdiğini anlayarak çikolata, dondurma gibi besinlere yöneliyor. Hayatınızda olan ufak değişiklikler dahi sizin mutlu olmanıza mani olabilir, mutsuzluk hayatın acı kurallarından birisidir. Yenilen gıdalar ruh hali ve refahını etkileyerek kişilerin rahatlamasını sağlamaktadır.

Çikolata
Herkesin favorisi olacaktır. O lezzetli tadı ile yüzünüz gülümsetecek olduğu gibi çeşitli yiyeceklere dahil edilebilir. Yaşacağımız mutsuz edici durumlara yönelik yanımızda bir çikolata dahi tuttuğumuz oluyor. İçerdiği glikoz insanlarda mutluluk veren hormonların harekete geçmesini sağlayarak keyfimizi yerine getiriyor.

Somon balığı
Balığın ne mutlu edici etkisi olabilir düşüncelerinizi duyarmış gibi hissediyorum. İçinde omega-3 esansiyel yağ asitlerini barındırmasından dolayı insanların keyfini yerine getiriyor. Vücudumuzdaki mutluluk veren hormonları etkileyerek mutlu etmektedir. Depresyon ve karamsarlık sinyallerinin yayılmasını önleyerek insanları mutsuzluktan korumaktadır.

Muz
Triptofan denilen maddenin vücut tarafından emilmesi sonucunda neşeniz yerine gelebilir. Sizi keyiflendirdiği gibi gülümseten durumlardandır. Uzmanlar tarafından sağlıklı beslenmenin önemi vurgulanmıştır. Günlük bir adet muz sizi mutsuzluktan koruyacaktır.

Fırında patates
Patatesin baharatlarla soslu şekilde tüketilmesi kişilerin keyfini yerine getirerek olumsuzlukları unutmasını sağlıyor.

Fasulye
Lif, folik asit ve omega-3 yağı barındırmasından kişilerin asık yüzlerini düzelterek keyfilerini yerine getirmektedir. Soya ürünlerinde bulunan hastalık önleyici etkiler sayesinde kişiler kendilerini mutlu hissediyor.

Süt
Triptofan bakımından zengin olması kişilerin keyiflerini yerine getirerek üzülmelerini engelliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here