Menu

Muzaffer İzgü Hayatı Kısaca

Muzaffer İzgü Kimdir Kısaca

Muzaffer İzgü, 29 Ekim 1933 yılında Adana ilinde dünyaya gelmiştir. Halen yaşayan ve Türk yazar, öğretmen olmaktadır. Türkiye’de önemli yazarlıklar yapmış olup gülmece, genç ve çocuk kitaplarının yazarlıklarını yapmıştır.

Hayatı öyle zengin geçmedi yoksul bir ailenin çocuğu olarak hayatına başladı. Elazığ’dan ayrılarak çalışmak için Adana’ya geldiler. Aldığımız bilgiye göre Adana’da ilk gecekonduyu ilk kendisi yapmıştır. Zorlu bir çocukluk dönemi geçmiştir. Eğitim öğretim dönemini zorluklarla geçirmiştir. Diyarbakır’da Öğretmen okulunda okumuştur. Burada tanıştığı Günsel hanım ile evlendikten sonra Silvan’da görev almaya başlamıştır.

İlk yazısını 1959 yılında Hüraydın Gazetesi’nde yayınlamıştır. Burada öğretmenlik yaptı. İlkokul öğretmenliğinden sonra ortaöğretim öğretmenliğine geçerek görevini devam ettirdi. Emekliliği 1978 yılında tamamlamıştır. Bir çok eser yazarak önemli Türk yazarlar arasına girmiştir. Yazdığı kitaplar, öyküler, çocuk kitapları yayın evleri tarafından basılmıştır. Eserlerinin yayınlandığı kitap evleri 1970 Remzi Kitapevi, Bilgi yayınevidir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.