Menu

Nanoteknolojinin Gelişiminin Toplumsal Hayatımıza Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Nanoteknolojinin Hayatımıza Olumlu Ve Olumsuz Etkileri, Nanoteknolojinin Hayatımıza Etkileri Nelerdir

Nanoteknoloji maddelerin atomları ve moleküllerinin kontrolünü sağlayarak hareketliliğine etki eder. En küçük birimlerine kadar kontrolleri sağlanmaktadır. İnsanlığın gelişmesi ve çağ atlamasını sağlayacak olan teknolojidir. Uzun araştırmalar ve çalışmalar gerektirerek maddenin 1’den 100’e kadar olan maddenin kontrolünün sağlanmasıdır. Geliştirilmeye devam edilen bilim alanıdır. İnsanlık için önemli olup geliştirildiği sürece insanların yaşamına kolaylık getirir. Sağlık alanında yapılarak insan vücudunda onarım ve bakımın yapılması nanoteknoloji ürünleri ile sağlanabilir.

Nanoteknolojinin olumlu etkileri: Üretilen ürünler sayesinde insanların yaşamını kolaylaştırdığı gibi bir çok sorunun ortadan kalkmasına imkan sağlar. Yaşamların rahat şekilde ilerlemesini etkiler. Maddelerin kontrolünün sağlanması insanlığın gelişimini gösterip çağ atlamamıza imkan sağlar. Geleceğe doğru ilerleriz ulaşılan teknoloji insan sağlığı içinde kullanılabilir duruma gelir. Atomların ve maddelerin kontrolü sağlanarak yaşanacak sorunların önüne geçilir.

Olumsuz etkileri: Atomlara kadar işlenmiş olan nanoteknoloji çevresinde yaydığı ufak miktarda olsa dahi radyasyon hayatımıza olumsuz etkiler yaratabiliyor.

nano teknoloji

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.