Menu

Normal Doğum Yapmanın Avantajları Nelerdir

Normal Doğum Yapmanın Önemi, Normal Doğumunun Faydaları imkanınız varsa mutlaka normal sancılı doğum yapmalısınız. Sezaryen doğumları ise doktorlar tarafından risk altındayken yapılması gerekmektedir.

Tıp alanında gelişen teknoloji ile birlikte ağrısız doğum olan sezaryen tercih edilmeye başlandı. Kadınların yaptığı doğum ile birlikte Avrupa ülkelerinde bu rakam çok daha fazla olmaktadır. Annenin normal doğum yapması riskli olduğu zaman sezaryen ile doğum yapması gerekmektedir.

Her doğumda sezaryen ile yapılan doğum sonrasında oluşacak olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Normal doğum yapılması ile birlikte sancı evresinin sonunda gerçekleşmektedir. Hayatın normale dönüp lohusallık evresinin geçmesi çok daha kısa sürmektedir.

Normal doğumda anneye anestezi yapılmaz. Hastaneden çıkış süresi daha kısa olmaktadır. Normal hayata daha kısa sürede dönerek ayağa kalkar. Bebekler daha çok ilgileneceği gibi emzirme dönemi daha erkene alınmaktadır. Doğum kilolarını vermek normal doğum yapan kadınlarda daha hızlı olduğu gözlemlenmiştir.

hamilelik

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir