Ödem Atmaya Yardımcı Olan Bitkiler Nelerdir

İnsanların çoğu vücutlarındaki ödemi atmak için bitki çaylarına başvurmaktadır. Burada asıl olan öncelikli amaç kişinin daha fazla su almasıdır.

Su ve Bitki Çayları

Genel olarak bilinen yanlışlardan birisi de şudur ki fazla su almak vücutta ödem yapmanın aksine ödemi çözmeye yardımcı olur. İçtiğimiz bitki çaylarının çoğunda bulunan maddeler fazla idrar çıkarıcı özelliğe sahiptir. Bu yüzden bunların dozajı bir doktor tarafından ayarlanmalıdır.

Lifli Yiyecekler

Özellikle lifli gıdaların alınması ödemin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanında yeşili fazla olan bitkiler, taze meyveler ve meyve suları vücuttaki ödemi atmak için tercih etmeniz gereken besinler arasındadır. Ayrıca sabahları yarım kase kadar maydanoz yerseniz bu da vücutta biriken ödemin atılması için yardımcı olacaktır. Buna ek olarak ara öğünlerinizde tüketeceğiniz ananas, nar ve kivi gibi meyveler de ödemin atılması için oldukça faydalılardır.

Maydanoz ve Kiraz Sapı

Yine aynı şekilde ödemden kurtulmak için maydanoz ve kiraz sapını kaynatıp suyunu içebilirsiniz. Ödemden kaçınmak için de meyankökü içeren besinler, alkol, kola ve tatlı yiyeceklerden olabildiğince uzak durmanız sizin için faydalı bir davranış olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here