Menu

Okula Giden Çocuk Kaçta Yatmalıdır

Okula Giden Çocukların Uyku Saati, Çocuklar Güne Kaç Saat Uyumalıdır uzmanlar tarafından çocukların gelişimi ve okuluna odaklanması için saat 21.00 da uyumaları gerekmektedir.

Eğitim öğretim yılı içersinde okula giden çocuklar için uyku saati çok önemli olmaktadır. Çocukların büyüme ve gelişmelerini tamamlamaları aynı zamanda dinç bir şekilde uyanmaları için 10 saatlik bir uyku zamanı ayarlamaları gerekmektedir. Geç saatlere kadar uykusuz kalan çocuklara erken saatte yataklarına gitmeleri gerektiğini ebeveynler tarafından kontrol ederek bildirilmeli.

Okul çağında olan çocuklar okuldaki bilgileri anlamaları ve takip etmeleri için gerekli olmaktadır. Çocuğunuz geç saatte kadar durması yarın uykusuz bir şekilde okula gitmelerine sebep olduğu gibi derslerinde başarısız olabilirler bu durumda çocuğun başarısızlığı aslında ebeveynlerin olmaktadır.

Anne ve babaların otoritesi ev içersinde sarsılmayacağı bilinmeli ve alışkanlık haline getirildiği zaman bir müddet sonra kendiliğinden uyuyacaklardır.

Saat 21.00’da çocukların uyku saati olup 9-10 saatlik uyku kendilerini toparlamalarına yardımcı olacaktır.

uyku

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir