Menu

Okulda Nezle Grip Verem Çiçek Gibi Hastalıklardan Nasıl Korunuruz

Okulda Grip Verem Nezle Gibi Hastalıklardan Nasıl Korunuz, Okulda Bulaşacak Hastalıklardan Nasıl Korunuruz

Okul binlerce kişinin ortak kullandığı alanlardandır. Birisi hastalandığı zaman diğerlerini de etkileyip onlara da bulaştırır. Bunlar çeşitli bulaşıcı hastalıklar olabilir. Rahatsız olan kişilerin kısa zamanda doktor muayenesine gitmeli. Ortak paylaşılan alanlarda yayılması daha hızlı olur.

İlk olarak temizliğe dikkat edilmeli ne kadar dikkat edersek o kadar korunmuş oluruz. Ellerimizi devamlı yıkamalıyız ağzımıza yüzümüze getirmemeliyiz. Kişisel temizliklerimizi devamlı şekilde yapılması gerekmektedir. Ortak kullanımı yapılan okuldaki çeşmeler, lavabolara, kapılara dokuduğumuz zaman ellerimizi sabunla iyice yıkamamız gereklidir.

Arkadaşlarınız ile temastan kaçınarak mikropları almanızı önleyin. Sarılıp tokalaşmak yerine sözlü bir şekilde yapınız. Nezle, grip, verem ve çiçek gibi hastalıkların size bulaşmasını önler. Hastalanan kişiler varsa izin alarak doktora giderek ilerleyerek okuldakilere de bulaşmasını önleyebilirler. Okulda sağlık adı altında seminerler düzenlenerek öğrenciler temizlik konusunda bilinçlendirilmesi gereklidir.

grip

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.