Menu

Okullar 15 Eylül’de Açılıyor

Okullar Ne Zaman Açılacak, Okullar 15 Eylülde Açılıyor

Okulların açılmasına kısa süre kalırken okullarda tamirat işlemleri tamamlanmaya başladı. Deprem bölgelerinde yer alan okul binalarında güçlendirme yapıldı. Okulların malzeme ve gereçleri tamamlanarak okul dönemi boyunca öğrencilere rehberlik edilmiştir. Ders zili çalmadan önce okulların eğitim öğretime hazır olduğu görülüyor. Okulların eksikliklerinin tamamlanması için milyonlarca lira harcandı.

15 Eylül 2014 pazartesi günü ile birlikte öğrenciler artık okullarına girebilecekler. Bir çok okulun tamiri yapılırken güvenli alanlar yaratılmaya çalışıldı. Öğrencilerin okula gideceği tarih belirlendi. Okul ihtiyaç ve gereçlerini öğretmenler tarafından verilecek liste doğrultusunda alınacaktır. Ders zili çalması sonucunda ilk hafta ihtiyaçların giderilip ikinci hafta eğitim öğretimin tam anlamıyla yapılması planlanıyor. Öğrenciler için yoklama alınacak gidenler yoklamadan sayılmayacaklar. Gelmeyenler yok yazılarak listeye alınacak.

İlk defa okula başlayacak öğrenciler için 8 Eylül Pazartesi okullar açılarak okula alışma dönemi olarak kabul görmüştür. Okul dönemi boyunca öğrencilere Bakanlıktan hayırlı eğitim ve öğretim dönemi dilenmiştir. Öğrencilerin başarısında öğretmenlerin önemli görevleri olup sorumluluklarını bilmelidirler.

Yorumlar
  1. Ömer Eylül 13, 2014 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir