Menu

Okullar 6 Gün mü Olacak Meb

Okullar 6 Gün Oldu Haberi, Okullar 6 Gün mü Meb Son Dakika

Sosyal medya üzerinden çıkan haberler doğrultusunda bu yıl okullar 5 gün yerine 6 gün eğitim öğretim yapılacağına dair çıkan haberler doğrultusunda milyonlarca kişi internet başına geçtiler. Telefonlara sarılarak milli eğitim müdürlüklerini arayarak son durum hakkında bilgi almaya çalıştılar. Çıkan dedikodular sonucunda herkes şaşkınlığa uğradı.

Milli Eğitim Bakanlığı çıkan dedikodu ile ilgili gerekli açıklamaları yaparak bu tür bir uygulama olmadığını uydurma ve yalan haber olarak yalanlamıştır. MEB resmi sitesinden yapılan açıklamalar dışında bu tür açıklamalara inanmamaları gerektiğini belirtti. Açıklamalar tamamen yalan olduğundan dolayı gerek bu kişiler halkı yanıltıp insanları zor durumda bırakmak için sahte twitter hesapları ile herkese duyurmaya çalışıyorlar. Yapılacak değişiklik ise 40 ilde okulların erken açılarak eğitim öğretim yılına erkenden başlamış olacaklar.

Yazılanlara inanmamaları gerekip gerektiğinde eğitim merkezleri ile iletişime geçerk işin aslını öğrenmelidir. Çocuklar üzerinde yapılan yalan dolan haberler psikolojik baskı olduğundan dolayı performans kayıplarına sebep olabilir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir