Menu

Olimpiyatlar Nedir

Olimpiyatlar Hakkında Bilgi, Olimpiyat Nedir

Dünya genelinde yapılan geniş çaplı spor organizasyonlarınıdır. Her dört yılda bir gerçekleşerek ülkeler arası spor müsabakaları yapılıyor. Dünya genelinde bulunan spor, gazeteci, televizyoncular, seyirciler yarışmaları takip etmek için olimpiyatların yapılacağı ülkeye gelirler. Milyonlarca kişiyi ağırlayan stadyumlar yapılarak olimpiyatlar yapılır.

İlk olarak olimpiyatlar Yunanlılar tarafından ortaya çıkmıştır. Dini inançları doğrultusunda baş tanrı olan Zeus’a olan saygılarını yerine getirmek için yaparlardı. Zamanla birlikte olimpiyatlar son buldu 1896 yılından itibaren tekrar olimpiyatlar başladı her 4 yılda bir tekrar yapılmaya devam edilmiştir. Kış oyunları 1924, yaz oyunları 1994 yılından itibaren başlayıp iki senede bir yapılıyor.

Olimpiyatlar ülkeler arasında kültürün ve dostluğun gelişmesi için gerçekleşir. Bu sayede dostluk arttığı gibi başka lisans sahibi ülkeler arasında bağlar oluşmasını sağlıyor. İnsanları spora ve geleceğe teşvik etme planları sayesinde sağlıklı nesillerin olmasına imkan sağlıyor.

olimpiyat halkaları

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.