Omega-3 Yağların Faydaları

Omega-3 yağlarını sadece besinler ile değil ihtiyaç olduğu zaman takviye yöntemi ile de alınmalıdır. Yaptırılacak testlerde eksik olan mineral, vitamin, yağ ihtiyaçlarını öğrenmeliyiz. Çocukların gelişim ve büyüme çağında oldukça önem taşımaktadır. Gebelik döneminde anne karnındaki bebeğin gelişiminde omega 3 yağ asitleri büyük rol oynamaktadır.

Yeterli miktarda alınması vücudumuzda kan dolaşımını ideal seviyeye çıkartarak organlarımızın sağlıklı şekilde çalışmasında etkili olur. Hücrelerimiz işlevlerini yerine getirmekte sorun yaşamadığı gibi cildimiz daha canlı ve sağlıklı görüntüye ulaşmaktadır.

Omega 3 bulunan besinlere öğünlerimizde ağırlık vererek tüketmemiz gerekir. Keten tohumu, yeşil yapraklı sebzeler, soya, bitkisel yağlar, balık yağı bunların başında gelerek eksikliğinde tüketimine ağırlık verilmelidir.

Bağışıklık sistemimizi desteklediği gibi kalp hastalıkları riskini azaltmaktadır. Gün içinde kişilerin yaşadığı endişe, stres, mutsuzluk, uykusuzluk gibi sağlık sorunlarına etki ederek ortaya çıkmasını engeler.

Omega 3 yağının faydaları;
Kalp krizi riskini azaltır,
Vücudumuzun enerji üretiminde görev üstlenir,
Yorgunluğu giderir,
Konsantrasyonumuzu güçlendirir,
Endişe, hüzün, uyku sorunlarına iyi gelir,
Kan sulandırıcı etkisi ile vücudumuzda aktif olarak ihtiyaç duyulur,
Kalp-damar hastalıklarına iyi gelir,
Yaşa ve cinsiyete göre günlük alınması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here