Menu

Organik Ürünlerin Diğer Ürünlerden Farkı Nedir

Organik Ürünleri Farkı, Organik Ürünün Diğer Ürünlerden Farkı ile ilgili sizlere örnekli olarak sunucumda bulunacağız.

Organik denilince aklımıza sağlıklı olan meyve ve sebzeler gelmektedir. Üretimin aşamasından tutun olgunlaşana kadar herhangi bir genetiği değişime uğramadığı gibi özgün yapısını etkileyecek ilaçlar veya başka bir şeyde verilmez. Yapılan tarımcılıkta besinler doğal gübrelerden faydalanılarak yetiştirilmesinde katkıda bulunduğundan dolayı herhangi bir dış etkiye maruz kalmazlar.

Organik meyveler diğerlerine göre daha lekeli ve yara almış gibi gözükür bunlar kendisinin doğallığından dolayı olmaktadır. Kimyasal gübre ile birlikte zehir atılmadığı zaman böcekler kurtlar tarafından deliklerin açılma sebebidir.

Organik ve kimyasal gübreler tarafından büyütülen meyveleri birbirlerinden kolay bir yolla ayırabiliriz. Şimdi bir kenarda organik olan elmayı düşünün kurt delikleri yaralar izler, diğer tarafta ise birbirleri ile aynı boyda parıldayan güzel elmalar ayırt etmesi de o kadar zor olmuyormuş. Birinci elma organik olma ihtimali yüksek olurken diğeri ise zehirli ve kimyasal gübre atıldığı görülmektedir.

organik elma

organik elma

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir