Menu

Ormanlardan Elde Edilen Ürünler

Ormanlardan Hangi Ürünler Elde Edilir, Ormanlardan Nasıl Faydalanırız

Ormanlar canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için hayatlarında önemli yer edinmektedir. Bir çok canlının da ormanlar içerisinde yaşadıklarını unutmamalıyız. Bunlar genellikle hayvan ve böcek türleri olup doğanın döngüsünün sağlamakta görevli olmaktadırlar. Şehrin o gürültülü hayatından kurtulmak için kendimizi bir müddet uzakta hissetmek isteriz, o vakit ormanlık alanlar kuşların cıvıltısı bizi kendimize getirir.

İnsanoğlu ormanlardan sonuna kadar faydalanmaya çalışmaktadır. Elde edilen ürünler arasında genellikle odun ve kömür gibi yakacak ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Bazen kalem, kağıt, kalem, masa, mobilya, kağıt havlu gibi küçük ürünler dahi olsun ormanlarda bulunan ağaçlardan yapılmaktadır.

Ormanlar bizlere bilimsel olarak bitkilerin gelişimini dahi sağlar. Bilinmeyen bitkiler balta girmemiş ormanlarda keşfi yapılarak kullanılır. Amazon ormanlarına balta dahi girmediğinden dolayı görülmeyen canlılar bitkiler görülmektedir.

Besin olarak ormanlarda bulunan bazı ağaçlar bize meyve ve sebze vermektedir sağlığımıza büyük etkisi olmaktadır. Temel ihtiyacımız arasında olarak yaşantımızı sürdürebiliriz.

ormanlar

ormanlardan elde edilen ürünler nelerdir

Yorumlar
  1. krzyldz Şubat 26, 2015 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir