Menu

Ozan Güven Kimdir

Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol aldığı karakter ile oldukça ses getirdi. Dizinin Rüstem Paşa’sı olarak tanıdığımız isim tanıdığımız simalardan birisi çıktı. Önceki hali ile sonraki halini karşılaştırdığınız zaman sizde ünlü ismi tanımayacaksınız. Damat Rüstem Paşa olup vezirlik görevini sürdürmüştür hayatı boyunca Hürrem Sultan’a hizmet eder.

Ozan Güven, Türk sinema ve tiyatro oyuncularından olup 19 Mayıs 1975 yılında Nürnberg Almanya doğumludur. Almanya’da yaşamını sürdürürken Türkiye’de eğitimini almıştır. Ozan Güven Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümü’nden mezun olduktan sonra İzmir Belediyesi Konservatuarında oyunculuk eğitimi almaya başladı. İlk olarak tiyatro deneyimini Şahika Tekand Tiyatrosu’nda çalışmıştır. İlk olarak 1998 yılında “Çiçeği Büyütmek” adlı dizide rol alarak profesyonel oyunculuğa başlamıştır.

Evlilik hayatına 2005 yılında İkinci Bahar dizisinde rol alırken tanıştığı yönetmen Türkan Derya ile evlenmiştir. Erkek çocukları oldu adı Ali Aziz’tir 2010 yılında boşandılar.

Ozan Güven Rol Aldığı Diziler
Çiçeği Büyütmek
İkinci Bahar
Dünya Varmış
Koçum Benim
Aslı ile Kerem
Havada Bulut
Bana Abi De
Bir İstanbul Masalı
Hırsız Polis
Canım Ailem
Koyu Kırmızı
Muhteşem Yüzyıl

ozan güven

ozan güven

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.