Pamuk Lekesi Nasıl Temizlenir

Kıyafetlerinizde oluşan pamukları temizlemek için, temiz bir mendili yumuşatıcı ile ıslatın. Hafifçe duruladıktan sonra, pamuk oluşan kıyafetleriniz ile birlikte kurutmak makinesine atın. Kurutma makinesini 5 dakika çalıştırın. Kıyafetlerde oluşan pamuklar kurutma makinesinin filtresine takılacaktır. Kurutma makinesinden çıkardıktan sonra hala kıyafetlerinizde pamuklar varsa, elbise fırçası ile temizleyerek pamuklardan kurtulabilirsiniz.

Giysilerinizden pamuk oluşumunu önlemek için, çamaşırları cinsine göre makineye atın. Koyu renkli çamaşırları koyu renkli çamaşırlarla, açık renkli kıyafetleri açık renkli kıyafetlerle makineye atın. Çamaşırlarınızı doğru bir şekilde yıkadığınız zaman pamuklanma olmayacaktır.

Kıyafetlerinizi makineye atmadan önce ceplerini ters çevirin. Pamuk biriken yerleri elbise fırçası ile fırçaladıktan sonra makineye atın. Yıkanabilir paspaslar, havlular ve bebek bezleri sürekli pamuk oluştururlar. Bu tür giysileri ya da malzemeleri ayrı ayrı yıkamanız ve asla koyu renkte giysiler ile beraber yıkamamanız gerekir. Çamaşırlarınızı ister elde isterseniz de makinede yıkayın önemli olan çamaşır yıkarken bol su kullanmak ve leğen, küvet ya da makineyi aşırı derecede giysiler ile doldurmamak gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here