Parmak Uyuşması Neden Olur

Masa başı çalışanların ve bilgisayarı yoğun kullanan kişilerde bir müddet sonra parmaklarda uyuşma meydana gelebilir. Parmak uyuşmasının altında yatan sebebin araştırılarak çözüm bulunması gerekmektedir. Uyuşmaların ilk belirtisi karıncalanma ile olup daha ileriki durumlarda uyuşma kendisini gösterir. Kimileri genç yaşta karşılaştığı parmak uyuşmasına karşı kişilerin altında yatan sebepleri bularak çözüme ulaştırmaları gerekir. Parmak uyuşması yaşlı kişilerde görülse günümüzde gençlerde görülmesi kaçınılmaz oluyor.

Parmak uyuşması hastalıkların belirtisi olabilir. Şeker ve tansiyon hastalıklarında genelde parmak uyuşması yaşanır. Karıncalanma başlangıç durumu olup kişilerin erken tedavi görmeleri gerekmektedir.

Kalp ile ilgili sorunlar yaşanabilir. Parmakların birbirlerini etkilediğini varsayarsak kalbimizdeki sorunlar doğrudan parmaklarımızı vurabilir. Bir uyarıcı olarak bize erkenden önlem almamız gerektiğini belirtmektedir.

Sigara ve alkol kullanımı sonucunda uyuşma yaşanabilir. Parmaklara yeterince kan gitmemesine bağlı olarak his kaybı ve parmak uyuşması yaşanır.

Kol ve dirsekleri bükük olan kişilerin kan dolaşımı sağlanmamasına bağlı olarak uyuşma yaşanır. Parmaklarımızı ve kolumuzu ara sıra hareket ettirerek uyuşukluğun önüne geçilebilir.

Parmak uyuşmasına bağlı olarak, uyuşukluk vücudun belirli bölgelere yayılması kalp tıkanıklığına işaret etmektedir. Kişiler zaman kaybetmeden gerekli olan testlerini yaptırarak altında yatan hastalık varsa erken teşhis sayesinde kurtulabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here