Patates Suyunun Faydaları

Patates sebzesi her derde deva olduğu gibi suyunda da bol miktarda şifa var. Sindirim sistemimizi desteklediği gibi koruyucu etkisi bulunmaktadır. Ülser gibi rahatsızlıkları önleyerek sindirim işinizi kolaylaştırmaktadır. Sevilerek tüketilen patateste tedavi edici mineraller, enzimler ve organik asitler bulunur.

Patates suyu başta sindirim sistemi olmak üzere, ince ve kalın bağırsakların sağlıklı çalışmasını sağlar. Ülser rahatsızlığı olanlar, kırmızı patates suyunu tercih edebilirler. Ülsere karşı koruyucu etkisi bulunması sağlığınızı koruyacaktır. Patates suyu için kullanacağınız patatesler ham veya siyah noktaları olanlardan olmamalıdır. Patateslerde ufak tefek noktaların zehir içermesinden dolayı etkilenebilirsiniz.

Romatizma, bel ve eklem ağrıları olan kişiler içinde faydalıdır. Patates kabuklarını kullanarak çaymış gibi tüketmek migren ağrılarını da alır. Patates suyunda bulunan ağrı eksici özelliği sayesinde sizi hastalıklardan koruyabilir. Karaciğer hastalığı olan birisi patates suyundan yararlanarak korunabilirler.

Bilimsel araştırmalar patates suyunun egzama, cilt lekeleri, kuru ve kaşıntılı deri sorunlarını önlemiştir. Çiğ olarak içildiğinde tadı hoş olmadığından taze limon veya balla karıştırılabilir. Doğal tatlandırıcı olduğu gibi ağrılardan koruyacaktır. İki hafta boyunca yemekten önce 150 gram kadar patates suyu tüketmelisiniz. Patates suyunu bekletmemeli ve taze olarak içilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here