Menu

Patatesli Yumurta Tarifi Resimli

Sizlere alternatif sahur yiyecekleri ve kahvaltılık tariflerden birisini sunacağız. Lezzetli damağınızda kaldığı gibi istediğiniz şekilde baharat katabilirsiniz damak keyfinize kalmış durumdur. Pratik olduğu kadar yapması da kolay olmakta hepimiz yumurta kırmasını az çok biliyor olmalıyız işte tarifimiz ile birlikte değiştirelim.

Patatesli Yumurta Malzemeleri
Yumurta
Haşlanmış ya da kızartılmış patates
Sıvı yağ

Patatesli Yumurta Hazırlanışı
İlk olarak sıvı yağımızı tavamıza döktükten sonra patateslerimizi küçük dilimler halinde doğrayalım ne kadar küçük olursa o kadar lezzetli olacaktır. Patateslerimiz tavada yağ ile ısındıktan sonra yumurtalarımızı kırıyoruz kaç kişilik olmasını istiyorsanız kendiniz ayarlayınız. Son olarak lezzet katacak olan yemeklerin olmazsa olmazı tuz katınız. Bir müddet pişirdikten sonra az pişmiş bir şekilde servis yapınız. Afiyet olsun hafif olduğu kadar lezzetlidir dileyenler pul biber karabiber katabilir. Sunumu dağıtmadan yaparsanız lezzetli olur yada sofranıza direk olarak koyabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri hazırlarken beraberinde yumurtaları yakmamaktır, yanan yumurtalar lezzetini kaybeder az pişmiş olması ekmeğinize o yumurta tadının daha çok alırsınız.

patatesli yumurta

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.