Menu

Periscope Nedir? Periscope Ne İşe Yarar?

Sosyal medyanın önde gelen herkesçe bilinen liderleri arasında gelen Twitter tarafından açıklanan ve bünyesine katılmış olan periscope her geçen gün daha çok kullanıcının kullanımı ile yaygınlaşmaya devam ediyor.

Periscope Nedir?

Twitter’ın ünü günümüzde herkes tarafından biliniyor ve sosyal medya âleminde her geçen gün yenilikler olmaya devam ediyor. Twitter bünyesinde insanların kullanımına sunulmakta olan periscope uygulaması ilk çıktığı zamanlardan beri insanlar için merak konusu olmuştur. Pericope’u oluşturan ekip tarafından periscope başkasının gözünden videolar sayesinde dünyayı keşfetmeye yardımcı olduğu söyleniyor. Uygulamanın hızla yayılıyor olması da Periscope ’un yapımcılarını yalancı çıkarmıyor.

Periscope Nasıl Kullanılır?

Periscope uygulaması insanları etkisi altına almaya başarmış durumda ve birçok kişi de uygulamadan etkilenip nasıl kullanılacağını öğrenmek istiyor. Öncelikle periscope uygulamasını kullanabilmek için kullanıcının bir Twitter hesabına sahip olması ve bu Twitter hesabı ile periscope uygulamasına giriş yapması gerekiyor. Periscope uygulamasına giriş yapıldıktan sonra geriye sadece video çekmek ve canlı yayın yapmak kalıyor

Periscope İle Canlı Yayın

Periscope üzerinden canlı yayın işlemi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Canlı yayına başlamak için uygulamada bulunan kamera simgesine tıkladıktan sonra canlı yayını kimler seyredeceği ve konum bilgisi verilip verilmeyeceği tarzında seçenekler seçilerek yayına istenilen şekilde başlanabiliyor. Periscope uygulamasında auto save ya da otomatik kayıt seçeneği ile telefon hafızasına video kaydı yapılabilmektedir.

Periscope Ne İşe Yarar?

Periscope uygulaması yapımcıları tarafından ilk olarak dünyayı keşfetmek için tasarlanmıştır. Örneğin Kapadokya da balon üzerinde gezi yapan bir insan periscope yayını yaptığında o kişinin takipçileri de kendilerini o balonda hissedeceklerdir. Çünkü bir video insanları bir fotoğraftan çok daha ilerilere götürüp etkisi altına alabilmektedir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.