Pilates Hakkında Herşey

Pilates egzersizi için özel olarak tasarlanarak üretilen ekipmanlar sayesinde de pilates yapılabilir. Günümüzde ülkemizde dahi pilates stüdyolarında egzersizlerin yapılması mümkündür. Pilates de unutulmaması gereken konsantrasyon, kontrol ve dikkat üzerine eğitmen gözetiminde yapılabilir. Uygun şekilde yapılacak olan pilatesten faydalanılabilir. Koordinasyonlarınızı geliştiren egzersiz türü olmaktadır.

Pilates uygulayacak kişiler minimum 2 defa, en fazla 6’ya çıkartabilirsiniz. Adale grubu üzerinde durulmadığından dolayı fitness’dan farkını bu noktalardan oluşturur. Ortalama olarak kişiler 50-60 dakika kadar süren seanslara katılarak yorulmadan kaslarınızın gelişmesini sağlayabilirler. Uzman bir kişi tarafından alacağınız eğitim sizin gelişmenize destek sağlamaktadır. Egzersiz ve pilates hayatımızın her alanında olmalıdır. Bir süre bırakılmaması gerekir, dönemlere göre yoğunlukları değişir ama tamamen bırakılmamalıdır.

Pilates zayıflatır mı?
Pilates ile zayıflamak yeteri kadar olmaz. Kemik sistemini ve kaslarınızın gelişmesine yönelik olmaktadır. Hafif ağırlıkları olan kişiler fitness çalışmalarına katılmalıdır. Yağ yakımı olarak pilates önerilmemektedir. Kas kütlenizin gelişmesini sağladığından kilo vermenizi kolaylaştırıcı etki yaratacaktır. Pilates ile 2 bedene kadar kişilerin incelmesi mümkün olarak görülmektedir. Kasların egzersizleri sayesinde ince ve fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Hamileler pilates yapabilir mi?
Hamilelerinde uzman kontrolünde pilates yapması mümkün olmaktadır. Doğru şekilde pilates yapılması bebeğe ve kendisine zarar vermemektedir. Hamilelerin uygulayabileceği en güvenli egzersizlerden olmaktadır. Daha önce pilates yapmayan hamile olan kişiler doktoruna başvurarak izin alması gerekmektedir. Pilates hamile bayanlara göre aylara göre değişen hormonlara göre farklı egzersiz programlarına tabii tutulmaktadır.

Ağrılara iyi gelir mi?
Omurga üzerindeki ağrılara göre kurulmuş bir egzersizdir. Günümüzdeki biyomekanik gelişmeler pilates için önemli yerini oluşturmaktadır. Omurga üzerinde boyun, sırt ve bel ağrısına yönelik uzmanlar yüzde 100 iyi gelebileceğini önermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here