Menu

Pilatesin Faydaları ve Zararları Nelerdir

Pilatesin Sağlığa Faydaları, Pilatesin Zararları Nelerdir

Gününü televizyon başında geçiren ev hanımlarına özelikle pilates’ten bahsetmek isteriz. Pilates görüntülerini görüp zayıfladıklarını ve sağlıklı yaşamın sırrı olarak gösteriliyor. Sürekli olarak gördüğümüz programlardan sahip olduğumuz bilgiler hepimiz için faydalımı bilinmesi gerekli.

Pilates ile yapılacak olan egzersizler sayesinde karın ve sırt bölgeleri güçlendiği gibi günlük egzersizini karşılayacaktır. Vücudunuzun üs kısmı iskeletten oluşup buraların spor yaptığına şahit olursunuz. Kaslarınızın çalışmasına ve rahatlamasını sağlar. Kaslar hareket etmesi ile metabolizma hızlanarak vücudunuzda enerji yakmanızı sağlayacaktır. İskelet sistemi ve kas sorunları yaş ilerledikçe ortaya çıkıp ev kadınlarının vücutları hareketsiz kaldığından dolayı daha erken görülüyor. Bunun önüne geçip dayanıklılığınız artıp sağlıklı vücuda sahip olabilirsiniz. Vücudun çeşitli pozisyonlara girmesi kadınların esnekliliğini koruyarak sakatlanmalarının önüne geçiyor. Pilates yapılırken çeşitli hareketler zayıflamanıza da yardımcı olur. Bunları sabah programlarında takibini yaparak devam edebilirsiniz.

Pilatesin Zararları
Pilates yapılmadan önce doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Vücudunuz şekilden şekilde gireceğinden dolayı bel ve sırt rahatsızlığınız varsa bunların ilerlemesine sebep olabilir. Bırakılması durumda vücudunuz kendisini rahatsız hissedebilir. Yapılacak yanlış hareket nedeni ile sakatlanmanıza sebep olabilir.

pilates

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir