Menu

Polis Olmak İçin Hangi Okulları Bitirmek Gerekir

Polis Nasıl Olunur, Polis Olmak İçin Hangi Okulları Bitirmemiz Gerekli

Bugünlerde popüler mesleklerden olması ile birlikte üniforma giymenin verdiği gurur gençlerin meslek seçimlerinde polislik gibi kutsal bir görev yapmak istediklerini gösteriyor. Polis olmak isteyen kişilerin okuması gereken okullar ise şöyle;

Polis olmak polis kolejinden geçmek olduğunu bilmelisiniz. Polis sayılarında fazla açık olduğu zaman belirli şartlara uygun olan Üniversite öğrencileri bu mesleğe dahil oluyorlar. Geçtiğimiz yıllarda 4 senelik üniversite mezunları polislik için mülakatlara çağırıldılar. Lise, teknik lise, mesleki lise gibi okullardan alımlarda yapılabilir.

Polis öğrencilerine maddi olarak nakit destek sağlanmaktadır. Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri bu imkanlardan faydalanmaktadır. Evli olanlar alınmadığı gibi evlenmeleri de yasak olup okullara alınmaz.

Devlet tarafından yardımın bedeli olarak mezun olduktan sonra zorunlu olarak doğu görevine gitmeniz gerekecektir. Kabul etmeyerek yada istifa ederlerse aldıkları maddi desteğin 4 katını geri ödemek zorunda kalırlar.

polisin görevi

polisin görevi

Yorumlar
  1. kevser zerda özkurt Mart 6, 2015 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir