Prenses Sendromu Nedir

Kızların daha sevecen olmalarından, hayatı neşeli ve daha güzel yaparlar. Onlar dünyanın en güzel varlıklarıdır. Sevginin karşılığında onlardan hediye alırsınız. Kızınızı küçük bir prenses olarak görebilirsiniz. Kızlarınıza davranışlarınız her ne kadar prenses kadar olsa da “prenses sendromu”na yakalanmasına izin vermemelisiniz. Alıştıracağınız ve hayatı onlara öyle göstermeniz kaçınılmaz prenses sendromunun ilk belirtileri olur.

Çocukların bebeklerle, oyuncaklarla zamanlarını geçirmesi daha sonradan prenses sendromuna yakalanmasına neden olabilir. Hayatı onun için ne kadar düzenli ve canlı tutarsanız devamının gelmesini isteyecektir. Hayatı anlaması için ona bazı durumları göstermeniz gereklidir. Engellenmediği takdirde zamanla dudak bükme, tepinmek, kaş çatma, güzel şeylere odaklanma, markaları belirleme gibi takıntıları ortaya çıkmaya başlayabilir.

Daima talepkar olacaklarından dolayı isteklerinin devamlı yerine getirilmesi, bazen onlar istemeden sizin yapmanızı beklemelerini ister.

Patronluk hisleri kendilerinde tavan yapmış olur. Hayatındaki her şeyin mükemmel olmasını diler. Egolarını tatmin etmek için çevresine emirler yağdırmaya başlar.

Dünyanın kendi etrafında dönme düşüncesi herkesten beklenti içinde olmaların yaratır. Yaşayan tüm insanlar onun yaşamı için hizmet etmeli ve memnun etme duygusuna kapılırlar. Beklentilerinin gerçekleşmemesi agresiflik ve büyük hayal kırıklıklarına sebep olur.

Prenses sendromu nasıl aşılır?
Ebeveynlerin hatası kız çocuklarını fazla şımartmasından dolayı kaynaklanıyor. İlgilerini kızlarına daha çok göstermesi onların prenses gibi hissetmelerine sebeptir. Kızlarınıza hayatı erkenden öğretmeye başlayın. Hayatın toz pembe olduklarını gördükleri zaman prenseslik hayallerinden vazgeçeler. Kalıcı olarak hayatlarında iz bırakmadan sağlıklı şekilde büyüme sağlayabilirler. Masallara kapılarak hayal dünyasında kendisine bir yaşam kurmasına izin vermemelisiniz. Hayattaki her şey dozunda öğretilerek gerçek bir yaşamın varlığını anlamaları gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here