Menu

Rüstem Paşa Nasıl Öldü

Muhteşem Yüzyıl dizisinde her bölüm biraz daha heyecanlı geçiyor son sezonunu oynayan dizide Rüstem Paşa’nın nasıl öleceği izleyiciler tarafından merak ediliyor. Şehzade Mustafa’nın ölümünün sorumlusu olan Rüstem paşa hakkın rahmetine kavuşamıyor. Sadece görevinden alınıp saray dışına çıkartılıyor.

19 Şubat 2014 tarihinde ekranlarda yayınlanacak olan bölümde Rüstem Paşa’nın idam edileceği gözüksede edilmiyor onun yerine affedilip sadece görevinden alınmıştır.

Şehzade Mustafa’nın idamından sonra yeni çeriler masum olduğuna inanmışlardır. Yeni çeriler Rüstem Paşa’nın idamını isterler isyan kapıda olmasından dolayı Kanuni Sultan Süleyman baş vezirini azlettirir. Yerine baş vezir olarak Kara Ahmet Paşa geçer bir bahane ile tekrar Rüstem’i sadrazamlığa getirebilmek için oyun oynamaya karar verirler bunun üstüne Sultan Süleyman Divan-ı Hümayun’un ortasında idam ettirir. Rüstem Paşa tekrar sadrazamlığa geri getirilerek ölene kadar görevini yapmıştır. Ölüm tarihi 10 Temmuz 1561 yılında oldu. Türbesi Şehzade Camii bahçesinde gönülüdür.

rüstem paşa

rüstem paşa

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.