Sabah Sporu Nasıl Yapılır

Sabah sporu ile vücudunuz güne dinç bir şekilde başlar. İhtiyacımız olan egzersiz sayesinde hamlaşan vücut tekrardan canlanır. Kan dolaşımımız hızlandığı gibi güne başlamak için hazır oluruz. Sabah sporunu dışarı da yapacak olanlar bank veya duvardan destek alabilirler. Evde yapacaklar sandalyeden destek alabilirler.

Ayaklarımız sandalyeyi gösterirken, diğeri topuğun tam ortasında L şeklini gösterecek şekilde yerleştirin. Sandalyeden destek alarak bir ayağınızı 45 derece kaldırarak kaldırıp indirin. Ayağınızı sallamadan kalça kısım kullanılarak 15-20 tekrar yapılması çalışması sağlanacaktır. Bacak grubunda kas miktarı fazla olacağından tekrar sayısı da fazla olacaktır.

Sırt üstü mindere uzanın, avuçlarınızın iç kısmı mindere gelecek şekilde yere koyunuz. Ayaklarınızı dizlerden bükülü olarak mindere yerleştirin. Nefes alarak kalçanızı kaldırın ve bacaklarınızı açıp kapatarak nefes alıp vererek hareketler yapınız. 10 tekrar yaptıktan sonra derin bir nefes alarak kalçamız yukarıda olacak şekilde devam ediniz. 20-30 tekrar yapıldıktan sonra bunu 40-50 tekrara çıkartabilirsiniz.

Karın egzersizleri için yerde mekik çekilmelidir. Kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan birisi belini mindere yapıştırmasıdır. Genelde boynu çekerek yerden kalkmak karın kası hiç kullanılmaz. Kaslarınızı yöneterek kalkmanız kaslarınızı geliştirmiş olacaktır. karnınızı içeride tutarken izin vermeden nefes vererek yukarıya doğru kaldırın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here