Menu

Saç Fırçası Nasıl Temizlenir

Saç Fırçası Temizle Yöntemi, Saç Fırçasındaki Saçlar Nasıl Temizlenir fırçanızı doğru şekilde temizlemek için iki yöntemi kullanmanız gerekebilir.

Gün boyunca kullandığınız saç fırçaların üstünde saçlar biriktiği gibi dibinde sprey ve jöle izleri de görülmektedir. Zaman içersinde büyük bir kirlilik olup fırçanız kullanmayacak hale gelecektir. Daha fazla kullanımı ile birlikte yağlanma, kaşıntı, kepek gibi nedenlere sebep olmaktadır.

Fırçanızı Temizleme Yöntemleri
Üstünde olan saçları ilk olarak elleriniz ile temizleyiniz. Kaba kirliliği temizlenmiş olup iç kısmında birikmiş olan kirliliklerin tümünü iğne ve kürdan yardımı ile temizleyebilirsiniz. Fırçanızın pisliğinizi temizlemek için yapmanız gerekenler deterjanlı suda 2-3 saat kadar bekletiniz. Arındığı zaman durulayınız üzerindeki fazla suyu sıkarak güneşte kurumasını bekleyiniz.

Fırçanın sapı tahtadan ise o zaman bekletme zamanında zarar görebilir dik bir şekilde yerleştiriniz. Sabun ve deterjanlı su ile birlikte amonyaklı suda kullanılabilir.

Pratik Temizleme
Fırçanızı bu şekle uğraşarak temizlemek zor gelebilir o yüzden plastik düz taraflar yardımı ile birlikte saçlarını temizleyebilirsiniz.

saç fırçası

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir