Menu

Saç Nasıl Yıkanır

Parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmanın sırrı saç yıkamanın püf noktalarına dikkat etmekten geçiyor. Saç yıkama işleminin doğru şekilde yapılması saçların temizlenmesinden bakımına kadar her şeyini etkiliyor. Sizinde parlak ve canlı görünen saçlarınız olabilir. Doğru şampuan seçimi saçlarınızın bakımını yaparken güzel görünmesini sağlayacaktır.

Saç yıkama işinde ilk adım saç diplerine ve saç tellerine bakım yapmaktan geçmektedir. Saç diplerini yıkarken masaj yapılması bakımının da yapılması demektir. Kuru saçlara sahip olan kişiler için önerimiz sizin için geliştirilen şampuanları kullanmanız olur. Kepek ve mantar sorunu için nemlendirme etkili şampuanlar kullanılmalı.

Saçlar Nasıl Yıkanır?

Saç yıkamada ilk önce saçlarınızı ılık suyla baştan aşağıya ıslatın. Kuru saçlar şampuan dökmeden ıslatıp ardından döküp yıkamaları gerekmektedir. Dökeceğiniz saçların miktarı uzunluğuna göre değişiklik gösterir. Kısa saçlarınız varsa çok gelmeyecek şekilde şampuan dökebilirsiniz.

Yağlı saçlara sahipseniz her gün saçlarınızı yıkamamalısınız. Saçlarınızın yağlanarak sizi daha zor durumda bırakabilir. Ilık suyla birlikte saçlarınızı düzenli şekilde yıkamak saçlarınızın bakımını yapmasını da sağlamaktadır. Saçlar yıkanırken tırnaklarınızı saç derisine temas ettirmeden yıkama işleminizi yapabilirsiniz. Şampuan saçınızda fazla kalmamalı, yıkama işleminiz 3 dakika sürerek sonra suyla durulayınız. Kurulama aşamasında havluya sarın ve suyu emmesini sağlayın daha canlı gür saçlarınız olsun.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.