Saçların Dökülmemesi İçin Yapılması Gerekenler

Saç dökülmesi sorunları ile boğuşuyorsanız o zaman çok daha dikkatli olunmalıdır. Canınızı sıktığı gibi çeşitli yöntemlerle önlemek için elinizden geleni yapmak isteyeceksiniz. Sizi canlı gösteren o güzel saçlarınız olacaktır.

Saç dökülmesi yaşayan kişiler önlemek için çeşitli yöntemlere başvurabilirler. Genç yaşlarda saçları günlük ortalama 100 tel dökülmesinde sıkıntı olmazken fazlası insanları endişelendirmeli. Bir süre sonra saçlarınız seyrekleşmeye başlarken iş işten geçmiş olmamalı. Önlemek için yapılabilecek bir çok yöntem vardır. Bunlar arasında bitkisel yöntemler oldukça rağbet görüp saçlarınızı kuvvetlendiriyor. Saçların dökülmesinin en başlıca sebebi bakımsızlıktır, iyi bakmadığınız saçlarınız teker teker sizi terk edebilir.

Bitkisel yöntemler
– Zeytinyağı ve hindistancevizi yağı ile haftada bir saçlarınıza masaj yapınız.

– Limon suyu ile alma yağını karıştırarak saçlarınıza masaj yapınız. Akşam yaptıktan sonra durulmadan önce bone takarak saçlarınıza işlemesini bekleyiniz. Gündüz uyanınca ılık su ile saçlarınızı yıkayınız.

– Marul yaprağını püre haline getirip ıspanak suyu ekleyin. Çırpın, saçınıza masaj yaparak uygulayın. Haftada bir kez yapmanız yeterlidir.

– Biberiye dallarını 20 dakika kaynatın ve süzün sonra saçlarınızı durulayınız.

– Horozibiği çiçeğinin sıvısı ile saçlarınıza masaj yapın ve 1 saat bekletin ardından saçlarınızı sıcak su ile masaj yaparak durulayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here