Sağlıklı Kahvaltı Nasıl Olmalı

Sabah kahvaltısını ideal şekilde yapmanız sağlıklı bir beslenme çizelgesi oluşturmanızı sağlar. Sağlığına dikkat edenler için sabah tüketeceklerinizi mutlaka dikkatli şekilde hazırlamanız gerekir. Kahvaltınızda olması gerekenleri sıralayalım.

İçecek olarak bir bardak portakal, greyfurt yada çay olabilir. Sindirim sisteminizi güçlendirdiği gibi rahatlatacaktır. Çayınızı şekersiz olarak içmeniz metabolizmanızın sağlıklı şekilde çalışmasını sağlar.

1 dilim bal yada marmelat sürülmüş ekmek kendinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Kepek ekmeği varsa ilk tercihiniz o olmalı.

Haşlanmış yumurta haftanın 3 günü sofralarınızda olmalı.

1 dilim beyaz peynir günlük kalsiyum ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Sofralardan eksik olmaması gereken domates, salatalık gibi mevsimsel yiyecekler olmalı.

7 adet siyah zeytin tüketmeniz gün boyunca sizin tok kalmanızı sağlayacaktır.

Meyve tüketimi ne zaman yapılmalı?
Meyve tüketimi sağlıklı olması ile riskli ve sabah yiyeceğiniz meyve sindirim sistemini hatırı sayılır derecede hızlandırarak zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Meyve sabah ve öğle, öğle ve akşam zamanları arasında yapılmalıdır. Akşam yemeğinden sonra yenilen meyveler uykunuzu kaçırabilir.

Sabah kahvaltısını fazla tüketmeniz sağlığınızı zarar vermez. Akşam öğünü yemeyen kişiler sabah vakti yapacağı o kahvaltının keyfi ile uyuyorlar. Dengeli tüketmeniz kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır ama akşamları sakın yemeğinizi fazla kaçırmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here